Dlatego, aby zabawa zaskakiwała, stworzyliśmy listę INSPIRACJI.

Kolekcja Zoo to nieograniczone możliwości zabaw z ulubionymi zwierzętami. Zwierzaki podzielone są grupy tematyczne: leśne, domowe, wodne, dzikie, ptaki. We wzorze znajduje się też 5 śladów zwierzą. Ilustracja opowiada o urodzinach, które odbywają się w Zoo, zatem są prezenty, torty, baloniki i kolejka gości. Można liczyć i wyszukiwać. Ktoś zgubił portfel i po całym zoo zgubiły się pieniądze, znajdziesz je?

Karta obserwacyjna – wyszukiwanka

Do pobrania

Karta obserwacyjna do wyszukiwania zwierzaków i elementów ze wzoru Urodziny w Zoo. Wydrukuj kartę i podaj ją dziecku, a następnie wyszukujcie na narzucie lub macie te elementy. Idealne ćwiczenie na koncentrację, spostrzegawczość wspierające rozwój mózgu dziecka. Przeszukiwanie pola wzrokowego to doskonały trening koncentracji i utrzymania uwagi dziecka!

pobierz kartĘ obserwacyjną

Co? Gdzie? Jaki?, czyli pytania do nauki mowy

Zabawa do pobrania

Nasze produkty to ogromna książka obrazkowa. Oglądając obrazki i opowiadając je z Najmłodszymi dziećmi, możemy wykorzystywać ten moment do nauki poszerzania słownictwa. Pokazujemy jednocześnie palcem obrazek i zadajemy pytanie. Do tego celu przygotowałam Wam gotowe chmurki z pytaniami: Ile? Gdzie? Co robi? Co to? Jaki? itp. Zachęcamy dziecko do samodzielnego nazywania obiektów i czynności. Dajemu mu zawsze czas na samodzielną odpowiedź. Pytania są do wykorzystania zarówno ze wzorem Zoo, jak i Kraina.

Inna opcja wykorzystania tych chmurek, to prośba, aby dziecko położyło pytanie koło wybranego obrazka i wtedy czytamy pytanie i prosimy go o odpowiedź na temat wybranego motywu.

Zamów produkt, który pasuje do tej zabawy dla dzieci i rozwijajcie wyobraźnię. Na przykład ta narzuta/mata.

POBIERZ

Dźwiękonaśladowcze zabawy dla dzieci.

Do pobrania

Wyrazy dźwiękonaśladowcze – onomatopeje w sposób naturalny potrafią wyrazić otaczające nas zjawiska dźwiękowe. Poprzez swoją naturalność umożliwiają dziecku w prosty sposób porozumiewanie się z otoczeniem i stanowią pewien etap rozwoju jego werbalnych kontaktów z innymi ludźmi. Są pierwszymi, naturalnymi słowami dziecka, powiązanymi z określonym znaczeniem. W języku polskim istnieje ogromne bogactwo tego rodzaju wyrazów, które ze względu na zawartość wielu zjawisk językowych wykorzystuje się w praktyce logopedycznej do ćwiczeń wszechstronnie usprawniających funkcje mowy. Onomatopeje ćwiczą cały aparat mowy: oddychanie, fonację (głos), prozodię (melodia, akcent i rytm mowy), słuch fonetyczny, sprawność koordynację narządów mowy, artykulację. (źródło: http://poradnik-logopedyczny.pl/)

Aktywność dedykowana Maluchom. Pokaż dziecku wyraz. Powiedz go na głos, intonując odpowiednio słowo, poproś o powtórzenie, a następnie daj wyraz Maluchowi i poproś go o położenie zwierzaka na macie.

Zamów produkt, który pasuje do tej zabawy dla dzieci i rozwijajcie wyobraźnię. Na przykład ta mata edukacyjna z wodoodpornym spodem.

zestaw 1 Zestaw 2

Kostka zwierząt | Gra

Zabawa do pobrania

Najlepsza recepta, na zaangażowanie Dziecka w zabawę? Zwierzaki i ciekawość! Dzięki specjalnej kostce, na której przygotowanych jest sześć intrygujących pytań, na przykład: Pokaż, jak porusza się zwierzątko, Pokaż, jaki odgłos wydaje zwierzątko, Gdzie mieszka zwierzątko? czy Co je zwierzątko? dziecko z fascynacją czeka na rzut kostką i zadanie. Jest pytanie na motorykę dużą, na ćwiczenie fonetyczne oraz na wiedzę, gdzie zakres odpowiedzi zależy od wiedzy dziecka. Jak gramy? Ilość osób w zabawie jest nie ograniczona. U nas były 4 osoby i było to max, bo dziewczyny wyrywały się, do rzucania, za każdym razem, gdy była nasza kolejka! Wskazujemy zwierzę na macie. Możemy użyć formy kółka/lupki zaznaczając dane zwierzę. Nazywamy je i rzucamy kostką. Odpowiadamy na pytanie z kostki. Następnie zadanie wykonuje kolejny gracz. Tylko tyle, i aż tyle 🙂 Kto zagra?

Gra, ze względu na pytania wymagające odpowiedzi, najlepiej sprawdza się z Dziećmi już mówiącymi.

Zamów produkt, który pasuje do tej zabawy dla dzieci i rozwijajcie wyobraźnię. Na przykład ta mata edukacyjna z wodoodpornym spodem.

POBIERZ

Nauka angielskiego – Zwierzęta | Memo

Do pobrania

Gra pamięciowa połączona z nauką języka angielskiego. Zwierzęta z memo znajdują się na wzorze urodziny w Zoo. Bawić można się zarówno z Maluchami, jak i Starszakami. Dla Młodszych dzieci, proponuję dopasowanie obrazków ze zwierzakami do zwierząt na macie. Dla Starszych, ciekawe będzie dopasowanie zwierząt połączone z nauką języka angielskiego. Memo jest opracowane po dwa koła z każdego rodzaju zwierząt, co oznacza, że możecie też utrudnić zabawę, poprzez położenie zwierząt obrazkiem do dołu. 

memo 1 memo 2

Zabawy dla dzieci. Zoo – dopasowanie figurek zwierząt

Maty, Koce, Narzuty

Świetna poznawcza zabawa dla dzieci. Dopasowanie figurek zwierząt do tych na wzorze Zoo. Ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i nowe słowa.

Odkryliście swoje zabawy dla dzieci?

Zachęcam do podzielenia się nimi w social mediach. Oznacz nas #hahamatywyszukiwanki, napewno przetestujemy, zrobimy repost i może dodamy tu do Zabaw. Twoje inspiracje są świetną wskazówką dla inny Klientów. Dziękuję, że inspirujesz inne Rodziny.