Dlatego, aby zabawa zaskakiwała, stworzyliśmy listę INSPIRACJI.

Wzór Miasto-Góry. Jest tu najbliższy i otaczający dziecko świat: samochody, domy, budowy, zoo, strażacy, góry, hotele. Wbrew pozorom w tm “nudnym” świecie można wiele odkryć! Zobaczcie sami.

Zabawy dla dzieci DIY z ciastoliny

Maty

Ciastolina i wszelkie masy samoutwardzające to świetny materiał do robienia różnych przedmiotów do zabawy. Tu, wraz z moją Starszą córką, zrobiłam z Play-doh warzywa i owoce oraz miski i kubki. Gdy zastygła była dodatkowym asortymentem na straganie warzywnym. Wykorzystałyśmy też koszyk oraz i taczkę z Duplo.

Z takich mas możecie lepić inne przedmioty domowego użytku i wykorzystywać podczas zabawy w piknik na macie, zrobić cegiełki i kamienie na budowę i ustawić na placu budowy. Świetny do takich prac jest też filc.

Memory

Maty, Otulacz, Koszulka, Narzuty, Koce

Potrzebujecie przedmiot do zasłaniania obrazków (może być ręka). W wersji łatwiejszej, zakrywamy obrazek i opisujemy co zakryliśmy. W wersji trudniejszej – z pamięci próbuje zgadnąć dziecko co zostało zakryte.

Taka forma zabawy może też być w formie zagadek: mam na myśli… i dziecko musi zgadnąć co to jest po opisie i wskazać.

Zabawy dla dzieci ze szkłem powiększającym

Maty, Pościel, Koszulka, Otulacz, Narzuty, Koce

Mali detektywi na start. Wyszukiwanki specjalnie mają liczne małe elementy, aby szukanie ich z lupą było jeszcze ciekawsze. Rysunki są robione odrecznie, z dbałością o drobne detale, dlatego jest tu bardzo dużo motywów do odkrycia.

Komiksy

Maty

Chmurki dialogowe z dżwiękonaśladowczymi wyrazami to propozycja zabwy dla najmłodszych. Wystarczy karton i flamaster. Na Matach, choć oczywiście na innych Wyszukiwanakch też, jest sporo motywów dźwiękowych. 

Ze starszymi dziećmi można w okienka wpisywać całe zdania, robić dialogi, które możecie wymyślać na bieżąco, jeśli nagracie to w formie filmiku poklatkowego, powstanie prosta animacja.

Zabawy dla dzieci w paluszkowy teatrzyk

Maty, Pościel, Koszulka, Otulacz, Narzuty, Koce

Wykorzystajcie swoje lub dziecięce paluszki do stworzenia postaci, które odwiedzą Wyszukiwanki. Kogo poznają, jakie będą mieć przygody?

Możecie rysować różne miny na paluszkach, “ubierać” w różne ubranka. Tu wykorzystałam papier.

Zabawy dla dzieci z naklejkami

Maty

Materiału, z którego uszyte są maty świetnie trzymają się wszelkie naklejki. Odkryłam to całkiem przypadkowo, kiedy któraś z naszych córek z ciekawości obkleiła Miasto motylami.

W mieście mogą fruwać motyle, skwer może rozkwitnąć kwiatami, albo może zamieszkać w nim jednorożec lub dinozaur.

Zabawy dla dzieci z alfabetem

Maty, Pościel, Koszulka, Otulacz, Narzuty, Koce

Na Instagramie jest wpis o Abecadle na Matach. Dzięki niezliczonym motywom rysunkowym, odnalazłyśmy z moją Starszą córką cały alfabet. 

Zabawy dla dzieci z Imionami

Maty, Otulacz, Koszulka, Narzuty, Koce

W Wyszukiwankach odnajdziesz wielu bohaterów, ale tylko od Was będzie zależało, jak każde z nich będzie miało na imię i jaka będzie jego historia.

Tradycyjne imię, czy wymyślone przezwisko, pieszczotliwy skrót – możecie wymyślać do woli.

Zamów produkt, który pasuje do tej zabawy dla dzieci i rozwijajcie wyobraźnię. Na przykład ta pościel dla dzieci.

Zabawy dla dzieci i nauka zawodów

Maty, Pościel, Koszulka, Otulacz, Narzuty, Koce

Szczególnie na Matach, gdzie świat jest rzeczywisty znajdziecie sporo zawodów: strażaka, sprzedawcę, nauczyciela, muzyka, biznesmena, geodetę, sportowców, inżyniera, dziennikarza, kierowce, woźnice…

Tym tropem możecie też szukać dyscyplin sportowych, które znajdują się na Matach, głównie w Górach.

Zgubione walizki

Maty, Otulacz, Koszulka, Narzuty, Koce

Ktoś zgubił walizki. Znajdź je. Do kogo należą, czy ktoś ją zgubił przypadkiem, zapomniał, czy może porzucił specjalnie. W pośpiechu.

Fajnie buduje się opowiadania zaczynając od jakiegoś przedmiotu lub wydarzenia, rozpocznij narrację np. od walizki, buta na budowie czy misia pod ściętym drzewem – opisz przedmiot, opowiedz do kogo może należeć, kto może go szukać, kto i czy go znajdzie. Rozszerzaj opowiadanie o nowe wątki i bohaterów.

Liczenie cegiełek, baloników (kształty)

Maty, Pościel, Koszulka, Otulacz, Narzuty, Koce

Sprzedawca balonów wypuścił kilka balonów, które poszybowały w różnych kierunkach. Wyszukaj je i policz. Podobnie można liczyć cegły, które wypadły z furgonetki. My dodatkowo wyciełyśmy czerwone kostki, które ustawiałyśmy wszędzie tam, gdzie leżała cegła. Po to, aby lepiej policzyć. Zosia dodatkowo napisała na nich swoje imię (Z, O, I).

Baloniki mają też różne kształty, dzięki czemu dziecko poznaje kształty.

Spontaniczna zabawa

Maty, Narzuty, Koce

Jednego dnia będzie to Miasto ulubionego bohatera, innego dnia zrobisz piknik dla postaci z ilustracji, a jeszcze innego połączysz z torami i kolejką.

Wykorzystuj Maty do rozbudowywania ich o własne zabawki.

Odkryliście swoje zabawy dla dzieci?

Zachęcam do podzielenia się nimi w social mediach. Oznacz nas #hahamatywyszukiwanki, napewno przetestujemy, zrobimy repost i może dodamy tu do Zabaw. Twoje inspiracje są świetną wskazówką dla inny Klientów. Dziękuję, że inspirujesz inne Rodziny.