Dlatego, aby zabawa zaskakiwała, stworzyliśmy listę INSPIRACJI.


Kolekcja Kraina w Liście to świat pełen fantazji, ale i rzeczywistych postaci. Spotkasz tu niegrzeczne księżniczki, dinozaury, ufoludki, syrenki, wróżki, roboty, Indian, sprzedawcę warzyw, mamę z dzieckiem, pana z balonami… czego i kogo tu nie ma. Wyszukwianka w całej okazałości -do liczenia, wyszukiwania i nauki.

Karta obserwacyjna

Zabawa do pobrania

Typowa Wyszukiwanka z kartą obserwacyjną dedykowana do wzoru Kraina w Liście. Wydrukuj kartę i podaj ją dziecku, a następnie wyszukujcie na narzucie lub macie te elementy. Idealne ćwiczenie na koncentrację, spostrzegawczość wspierające rozwój mózgu dziecka. Fantastyczny tekst o uwadze mamy neuropsychologa znajdziecie tu: “https://www.instagram.com/p/CEyPNwyj80A/”> Bo Możesz ćwiczyć koncentrację uwagi dziecka w zabawie! Jak? ⁣Baw się w wyszukiwanki! ⁣Przeszukiwanie pola wzrokowego to doskonały trening koncentracji i utrzymania uwagi dziecka! ⁣

POBIERZ

Flagi z buźkami (emocje)

Maty, Otulacz, Koszulka, Narzuty, Koce

W Krainie jest sporo chorągiewek z buźkami. Flagi można policzyć, ale każda z nich ma narysowaną inną buźkę, wyrażającą emocje: np. radość, zdziwienie, śmiech. Moim zamysłem było, abyście mogli dodatkowo, kontekstowo wplatać w Wasze historyjki uczucia. Te są narysowane. Ale możecie zrobić swoje proste DIY chorągiewki i poczuć się obserwatorami uczuć. I zrobić z tego aktywności dla dzieci. To kropelka w pracy z dziećmi nad ich uczuciami, nazywaniem, poznaniem. Ale czasami takie kropelki zabawy też są ciekawe i dodatkowa forma do książek czy rozmów. 

Flagi roznosi Wędrowiec, ma ich pełen plecak.

Jak zrobić flagi DIY? Kartki z narysowanymi buźkami, wykałaczka, taśma dwustronna do podklejenia karteczki na wykałaczce i podstawka (ja użyłam ciastoliny).

Zamów produkt, który pasuje do tej zabawy dla dzieci i rozwijajcie wyobraźnię. Na przykład ta narzuta/mata

Ubieranie postaci

Maty, Narzuty, Koce

Zabawę rozpoczynamy od przygotowania wyciętych kolorowych ubrań. Możemy rozbudować ją o tzn. suszenie prania, czyli ubrania przyczepione są za pomocą małych spinaczy do sznurka imitującego suszarkę. Dzięki temu dziecko musi wpierw zdjąć je ze sznurka ćwicząc palce i koorydnacje ręka-oko, a następnie ubierać postacie na grafice. 

Planszówka

Maty, Otulacz, Koszulka, Narzuty, Koce

Zabawa dająca wiele możliwości. Potrzebujecie kostki do gry z liczbami, jakiś figurek (u nas były to zwierzaki Schleich). Pola gry to przerywane linie na drodze. Wybieracie linie startu i poruszacie się dokładnie o wyrzuconą ilość oczek po liniach. My na bieżąco wymyślałyśmy też zadania dla graczy: np. jeśli byłeś koło konika, to trzeba było udawać konika, a jeśli koło pani odpoczywającej pod parasolem, omijałeś kolejkę.

Spokojnie zwierzaki możecie zastąpić ulubionymi bohaterami czy postaciami z klocków. Także zadania i zasady możecie wymyślać wg własnej kreatywności: mogą być ruchowe, mogą być na opowiadanie, postawienie czegoś na planszy… pełna inwencja.

Zamów produkt, który pasuje do tej zabawy dla dzieci i rozwijajcie wyobraźnię. Na przykład ta narzuta/mata.

Zabawy dla dzieci – Planety

Pościel, Otulacz, Narzuty, Koce

Wzór Kraina to świat wyobraźni, ale znajdziecie też na nim planety, które pięknie można wpleść w opowiadanie i Bajki… albo wykorzystać w formie zabawy do poznania planet. Pamiętajcie, że ta aktywność to zabawa połączona z nauka. Na macie nie ma ustawionej kolejności planet, ale są wszystkie. I planet jest tyle ile w układzie słonecznym (założyłam, że Kraina to ziemia) Jest też słońce. Jest to więc świetna, lekka aktywność, z której dziecko napewno wyciagnie wiedzę!

Wydrukuj planety i dałaj do pokolorowania dziecku, kolory wzorowały na książce “O planetach”. Kolorowałyśmy wg kolejności od słońca. Wytnijcie planety. A potem dopasowujcie je do planet na macie. Ziemia to oczywiście grafika środkowa, pamiętajcie. Pozostałe planety możecie dopasować wg kształtu, Saturn i Uran maja pierścienie i te narysowane na macie też: Jowisz jest największy, Merkury najmniejszy. 

I jest też zagadkowa czarna kropka, w przestrzeni kosmosu… w moim autorskim zamyśle to była czarna dziura… bo czy nie fajnie jest bawić się w kosmiczne przygody, gdy astronauci nagle znikaja.

Zamów produkt, który pasuje do tej zabawy dla dzieci i rozwijajcie wyobraźnię. Na przykład ta narzuta/mata

POBIERZ PLANETY DO ZABAWY

Jaskinia Odkrywców

Koce, Narzuty

Zbuduj bazę i nakryj ją kocem lub narzutą grafiką do dołu. Sprawdź dokładnie, czy nie dociera do środka światło. Weź latarkę i szukaj rysunków w swojej jaskini.

Taka aktywność dostarcza ogromna ilość doznań sensorycznych: ciemność i światło, mała i zamknięta przestrzeń, ograniczone powietrze. A do tego emocje odkrywcy. Można dziecku podpowiadać co ma szukać. 

Zamów produkt, który pasuje do tej zabawy dla dzieci i rozwijajcie wyobraźnię. Na przykład ta narzuta/mata

Zabawy dla dzieci, czyli paluszkowe pacynki “Kolędnicy”

Do pobrania

Nasi kolędnicy odwiedzają domostwa, skwery, latarnie, zamki, domki na kurzej nodze i wiele innych miejsc z życzeniami pomyślność w Nowym Roku w Krainie oraz w Zoo… a także w każdym innym miejscu, które przyjdzie Wam do głowy. Śpiewają pastorałki, kolędy i mówią wierszyki. Opowiadają trochę o sobie i o tradycji. Nasi kolędnicy to: trzej królowie, anioł, gwiazda, łoś, choinka, bałwanek i tur. Spotkaj się z nimi na Instagramie 

Postacie można wykorzystać do zabawy z naszymi produktami Wyszukiwankami, ale także jako zawieszki na choinkę lub prezenty, w kartkach świątecznych w formie kolażu, w szopce bożonarodzeniowej… w każdy sposób, jaki przyjdzie do Waszej wyobraźni. 

Zamów produkt, który pasuje do tej zabawy dla dzieci i rozwijajcie wyobraźnię. Na przykład ta narzuta/mata.

zestaw dla dzieci Zestaw dla rodziców

Do poleżenia, okrycia, utulenia.

Maty, Pościel, Koszulka, Otulacz, Narzuty, Koce

Lubię Wyszukiwanki za ich użytkowość. Inspirują, kiedy potrzebujecie podpowiedzi do kreatywnej zabawy czy opowiadania, a kiedy po prostu chcecie się nimi okryć, zrobić z nich bazę czy położyć się korzystacie z nich “normalnie”. Maty dodatkowo weźmiecie w plener dzięki ich wodoodpornemu spodowi. Poza tym, wszystkie nasze produkty, a szczególnie maty i narzuty/koce, możecie położyć na podłodze i  dywanie, gdyż mają wypełnienie, a dzieci uwielbiają zabawy na podłodze. Badania dowodzą, że ruch jest potrzebny dla rozwoju zarówno fizycznego dziecka, jak i intelektualnego. 

Wszystkie tkaniny, z których uszyte są nasze produkty wykonane są certyfikowanych materiałów i są bezpieczne dla dzieci i dorosłych.

Duża motoryka

Maty, Narzuty, Koce

Czarne drogi świetnie wyznaczają linie do chodzenia tip-topami, stopa, za stopą. Dzięki takim zadaniom dziecko ćwiczy równowagę, koncentrację.

Możecie też grać w zabawę, połóż prawą rękę na “dinozaurze”, lewą stopę na “łosiu” i nieźle zaplątać dziecko.

Zamów produkt, który pasuje do tej zabawy dla dzieci i rozwijajcie wyobraźnię. Na przykład ta mata edukacyjna z wodoodpornym spodem.

I mała motoryka

Maty

Tor przeszkód dla resoraków z trawy? Dlaczego nie. Narwij trawy, rozrzuć na Macie i szalej.

Możecie użyć też piasku (kinetycznego), innych naturalnych przedmiotów typu kora, liście, szyszki, kasztany, pączki, gałązki. Można budować zapory dla aut, schronienia dla zwierząt lub ogródki dla lalek. Wszystko, co sypkie, różnorodne, dzięki, którym ćwiczą małe paluszki. Nasze Maty świetnie się piorą, zatem nie będzie żadnego problemu, aby po zabawie strzepnąć je i wyprać, jeśli tego potrzebują.


Odkryliście swoje zabawy dla dzieci?

Zachęcam do podzielenia się nimi w social mediach. Oznacz nas #hahamatywyszukiwanki, napewno przetestujemy, zrobimy repost i może dodamy tu do Zabaw. Twoje inspiracje są świetną wskazówką dla inny Klientów. Dziękuję, że inspirujesz inne Rodziny.