Dlatego, aby zabawa zaskakiwała, stworzyliśmy listę INSPIRACJI.

  Zabawy dla dzieci pobudzające wyobraźnie? Nauka przez zabawę? Nauka mowy, ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości? Mamy na to sposób. Spontaniczne pomysły, własnoręczne zabawki oraz łączenie technik.  

Teatrzyk “Królewna na ziarnku grochu”

Zabawa do pobrania

Opowiadanie popularnych bajek to świetna aktywność na początek praktyki nauki opowiadania. Mamy dobrze znaną nam fabułę, często znaną ze streszczenia, gdyż to, co istotne w tego typu zabawach z dziećmi to skrótowość wątków i dopasowanie ilości informacji z bajki od wieku dziecka. 3 latek nie musi być zainteresowany, że królewna spała na 20 poduszkach… ale 5 latek może już być tym zafascynowany… i nie spadła? Wydrukujcie, podklejcie postacie i zabawa gotowa!

Możecie też wcześniej postacie ozdobić lub pokolorować. Zbudować teatrzyk z kartonu ze scenerią. Fajnie też wyglądają te postacie (ale wtedy muszą być precyzyjniej wycięte) w wersji: teatrzyk cieni.

POBIERZ

Wyszukiwanie Motyli

Zabawa do pobrania

Zabawa w Odkrywców Motyli. Wydrukuj, wytnij i ukryj motyle w domu, we wskazanych na mapie miejscach. Z Mapą Odkrywcy szukanie Motyli będzie proste. Motyle, które Dziecko ma odszukać to: latolistek cytrynek, plamiec agreściak, rusałka pawik, bielinek kapustnik. Wasz dom staje się wielką motylową Wyszukiwanką! 

Możecie wydrukować pojedynczo arkusze z motylami lub po kilka sztuk i przy okazji, bawić się w liczenie znalezionych motyli. Dziecko wpisuje na Mapie Odkrywcy liczbę motyli, które znalazło. Motyle możecie też pokolorować. 

POBIERZ

Kostka do Opowiadania

Zabawa do pobrania

Gra w opowiadanie. Niech los i Twoja wyobraźnia zadecyduje, jak potoczy się historia. Wydrukuj. Wytnij. Sklej i rzucaj kostką. Twórz historie do obrazków, które wypadną na kostce. Odważ się wymyślać najbardziej niesamowite opowiadania dla bohaterów z kostki. 

Zanim skleicie kostkę możecie ją pokolorować. Kostka będzie bardziej trwała, jeśli podkleicie ją tekturą. 

POBIERZ

Gra w kolorowanie DINOZAUR

Do pobrania

Gra w kolorowanie. Potrzebujesz wydruku, kostkę i kredki. Rzuć kostką i pokoloruj  te pole, które jest zgodne z liczbą wyrzuconych oczek. Teraz kolej drugiego gracza. Jeśli wyrzucicie ilość oczek z pola, które jest już pokolorowane, omijacie kolejkę. Wygrywa osoba, która pierwsza pokoloruje ostatnie pole. Gra na 2 osoby (max 3). Są dwie wersje do pobrania: bardziej szczegółowa i realistyczna (wersja 1) oraz uproszczona i bajkowa (wersja 2). 

Wiecie, że naukowcy nie są przekonani co do umaszczenia dinozaurów. Niektórzy twierdzą, że wcale nie były w kolorach ziemi, tylko… kolorowe. 

POBIERZ wersja 1 POBIERZ wersja 2

Odkryliście swoje zabawy dla dzieci?

Zachęcam do podzielenia się nimi w social mediach. Oznacz nas #hahamatywyszukiwanki, napewno przetestujemy, zrobimy repost i może dodamy tu do Zabaw. Twoje inspiracje są świetną wskazówką dla inny Klientów. Dziękuję, że inspirujesz inne Rodziny.