…choć trochę się rozkręcała. To trochę opowieść typu romans, a trochę opowieść przygodowa. Są już Wyszukiwanki maty, otulacz, pościel, koce, narzuty, poduszki i koszulki… a w głowie buzuje od innych pomysłów, jakie Wyszukiwanki dla Was stworzyć…

Fajnie, że tu trafiłeś. Witaj!

Życie jest inspiracją.

W którymś momencie mojego macierzyństwa pojawił się pomysł na stworzenie Mat, które byłby jednocześnie książką obrazkową… do poleżenia, do opowiadania, do zabawy. W naszym domu książki dla dzieci zajmują szczególne miejsce w ich rozwoju, szczególnie książki obrazkowe i Wyszukwianki, a ja z racji zawodu i zamiłowania do rysowania, coraz bardziej chciałam połączyć ilustrowanie, z jakimś użytkowym produktem dla dzieci. I stworzyć taki dla córki. I tu jest wątek romansu. Jestem po Akademi Sztuk Pięknych i ilustracja to moją wyuczona specjalizacja grafika, ale w życiu zawodowym poszłam zawód w art director. Ilustracja zawsze na tej ścieżce mi towarzyszyła. Wzdychałam do niej, ale nigdy nie poświęciłam jej czasu. Wiesz, do pasji można wzdychać, ale przychodzi moment, kiedy mówisz: Yes, I do! I tak, pomału, kształtował się zarys 4 Mat: 4 krain, które można ze sobą różnie łączyć, gdzie wątki do opowiadania przeplatają się ze sobą, otwierają możliwości wielu kreatywnych zabaw. Gdzie ilustracja wypełnia produkt mnogością treści.

Rysunek po rysunku. I Wyszukiwanki.

Zrobiłam prototypy wykorzystując stare prześcieradła i rysując motywy flamastrami, potem przyszedł czas na szukanie materiałów do produkcji i druku: od poliestrów po bawełnę, na którą się ostatecznie zdecydowałam. Równolegle powstawała grafika, rysunek… po rysunku. Rysunki są w całości odręczne, tworzone tradycyjnymi technikami,a potem dopiero obrobione w komputerze i przygotowane do druku. Kolejnym krokiem było szycie prototypów. Zrezygnowałam z samodzielnego szycia, dlatego czekało mnie poszukiwanie krawcowej. Zajęło mi blisko 2 lata, stworzenie produktu, który ujrzał światło dzienne (pomijam wcześniejsze konsultacje ze znajomymi, za co im dziękuję). Pierwsze dwie maty Wyszukwianki, były gotowe.

Książka do leżenia… Mata Góry i Miasto.

Latem 2019 efekt był doskonały…
i pierwsze Maty trafiły w Wasze ręce.

Tekstylia do opowiadania. Nowa kategoria i podróż w nieznane.

Od tego czasu projektuję Wyszukiwanki, ale ta droga też nie była prosta. Powstała marka wychodząca poza kategorie: nie jest to książka, choć spełnia jej rolę. Nie są to zwykłe dekoracyjne tekstylia, bo kto słyszał o pościeli, z której można opowiadać bajki?Potrzeba czasu, aby poznać tę markę, zaprzyjaźnić i zakochać. Teraz raz w roku wypuszczam nowa kolekcję, które zawsze mają bardzo kreatywną idee. Jak powstają moje produkty? Zaczynam od pomysłu, powstają rysunki, prototypy, poprawki, prototypy, poprawki i kiedy efekt jest dokładnie taki, jak zamierzałam… jaki chciałabym sama używać – realizujemy Wasze zamówienia. Praca jest typowo rękodzielnicza: godziny skupienia, godziny serca i godziny pracy włożone w produkt. Wyszukiwanki powstają na indywidualne zamówienie. Szyte są przez małe studio krawieckie. Każda z nich zabiera Was w świat wyobraźni. Bo po to je tworzymy… i to jest ta część przygodowa mojej historii. Pojawiła się marka, która wymaga chwili uważności, by docenić jej wartość i jak może pomóc rozwijać się dziecku, ale gdy już weźmie Cię za rękę, otworzy nie wydeptane ścieżki dla wyobraźni.

Cieszę się, że odkrywasz je z ha! ha!